περήφανη-όλη-η-ελλάδα-πρωταθλήτρια-στ-69092

Περήφανη όλη η Ελλάδα: Πρωταθλήτρια στο Ευρωπαϊκό ομάδων βάδην η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη

Ανάγνωση: 1'

Ένας αθλητής αγωνίζεται καθημερινά στις προπονήσεις του, ώστε να καταφέρει να φτάσει τους στόχους του. Όλοι οι αθλητές θέλουν να πάνε σε ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και τέλος στους ολυμπιακούς αγώνες. Μία από αυτές είναι και Αντιγόνη Ντρισμπιώτη που κατέκτησε για μια ακόμα φορά το βάθρο της κορυφής παίρνοντας την πρώτη θέση στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ομάδων και αναδείχθηκε πανευρωπαϊκή πρωταθλήτρια στο βάδην.

Με την πρωτιά ξανά η Ελληνίδα αθλήτρια

Πιο αναλυτικά, με επίδοση 1:29.17 στα 20 χιλιόμετρα βάδην, στους αγώνες του Ποντεμπράντι της Τσεχίας, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ανέβασε την Ελλάδα στο υψηλότερο βάθρο, πρόσθεσε ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο στη συλλογή της, μετά τα δύο στο ευρωπαϊκό του Μονάχου το 2022.

Μάλιστα, η κορυφαία Ελληνίδα αθλήτρια του βάδην, άφησε μάλιστα πίσω της τη χρυσή Ολυμπιονίκη του αγωνίσματος, Αντονέλλα Παλμιζάνο, η οποία βγήκε δεύτερη, με χρόνο 1:29.19.

Τέλος, την τρίτη θέση κατέκτησε η Άνα Καμπετσίνα από την Πορτογαλία, με χρόνο 1:29.35.

Κλείνοντας, η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη μας έκανε περήφανους για μια ακόμα φορά. Οι προσπάθειές της είναι πολύ σημαντικές για τη χώρα μας αλλά και για την ίδια.

Περισσότερες Ειδήσεις σήμερα

«Είναι τεράστια τιμή»: Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη παρέλαβε την ελληνική σημαία & βαδίζει προς του Ολυμπιακούς Αγώνες

Περήφανοι όλοι: Κορυφαίος άνδρας αθλητής στον ΣΕΓΑΣ ο Τεντόγλου, κορυφαία γυναίκα η Ντρισμπιώτη

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη: «Η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός, το απέδειξα και πάλι»